منوی مرکز بهداشت
افسردگی به اندازه چاقی و کلسترول برای قلب خطرناک است .

افسردگی به اندازه چاقی و کلسترول برای قلب خطرناک است .

 

نتایج یک مطالعه نشان داده است که خطر مرگ ناشی از بیماریها ی قلبی و عروقی بر اثر افسردگی به اندازه خطر مرگ ناشی از بیماریهای قلبی بر اثر چاقی وسطوح بالای کلسترول ˛ جدی است .

به گزارش پایگاه اینترنتی زی نیوز ˛ طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت 350 میلیون نفر در سراسر جهان به افسردگی مبتلا هستند .

محققان آلمانی در یک مطالعه جدید 3428 بیمار مرد 45 تا 74 ساله را بررسی و پیشرفت بیماری آنها رادر یک دوره 10 ساله مشاهده کردند. محققان رابطه میان افسردگی و سایر عوامل خطرساز مانند دود سیگار ˛  سطوح بالای کلسترول ˛ چاقی و فشار خون بالا را با ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی ونیز بزرگی نقش هر یک از این عوامل خطرساز با ابتلا به این بیماریها آنالیز کردند .

̕ کارل هاینز لادویگ ̔ استاد دانشگاه فنی مونیخ (  TUM ) در آلمان گفت : مطالعه ما نشان میدهد که خطر مرگ ناشی از بیماری کشنده قلبی عروقی بر اثر افسردگی تقریبا به بزرگی مرگ ناشی از بیماری قلبی و عروقی بر اثر چاقی و سطوح بالای کلسترول است . افسردگی عامل حدود 15 درصد از مرگ های قلبی و عروقی عنوان شده است .

این محقق افزود : این رقم با سایر عوامل خطرساز مانند کلسترول بالا ˛ چاقی وسیگارکشیدن که 8.4 تا 21.4 درصد از مرگ های ناشی از بیماریهای قلبی عروقی را موجب میشوند ˛ قابل مقایسه است .

بر اساس نتایج این مطالعه ˛ تنها فشار خون بالا و سیگار کشیدن هستند که در قیاس با افسردگی ˛ چاقی و کلسترول بالا ˛ خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی را بیشتر افزایش میدهند . نتایج این مطالعه در مجله Atherosclerosis  منتشر شده است .

 

منبع : ایرنا

امتیازدهی
اطلاعیه ها «آرشیو اخبار»
اطلاعیه واگذاری خدمات عمومی شبکه بهداشت گچساران
نظرسنجی
خدمات مرکز بهداشت را چطور ارزیاب می کنید.

ضعیف
متوسط
خوب
عالی

مجتمع ادارات ،جنب اداره دارایی و فرمانداری ، مرکز بهداشت شهید علیزاده تلفن: 5825 - 3233 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان گچساران است . @2107
طراحی و توسعه در اداره ی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج