منوی مرکز بهداشت
والدین و کودک دبستانی

والدین و کودک دبستانی

 والدین محترم ، ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال جدید تحصیلی ، توجه به این نکات ضروری است .

·       صبح بخیر :

مادر هرگز نباید کودک محصل خود را صبح ها از خواب بیدار کند . کودک از اینکه مادر هرروز صبح به اتاق او بیاید و پتو را از روی او بکشد و بگوید : " یالا بلند شو مگر نمی بینی که دیرت شده " نفرت دارد. اگر کودک با صدای ساعت زنگدار بیدار شود بهتر است تا با صدای مادر زنگدار بیدار شود. بهترین هدیه برای فرزند محصلمان یک ساعت زنگدار است که روی آن با حروف بزرگ نوشته شده باشد : " حالا میتوانی رئیس خودت باشی "

·       صبحانه بدون استرس :

هنگام صرف صبحانه موقع مناسبی برای آموزش اصول اخلاقی و آداب معاشرت نیست . صبحانه بایستی در یک جو خوشایند صرف شود . هرگونه بگو مگو با کودک که اغلب خواب آلوده و بد خلق است ، میتواند به اوقات تلخی منجر شود . استفاده از سخنان نیشدار و طعنه آمیز تهدیدی جدی برای سلامت روانی کودک به حساب می آید و تحت تمام شرایط بایستی مودبانه با کودک صحبت کرد .

·       پول تو جیبی :

پول تو جیبی ، مخارج روزانه کودک است نه اهرم فشار علیه او . والدین نبایستی هنگام عصبانیت پول تو جیبی کودک را قطع کنند و هنگام خوشحالی بی جهت مقدار آن را زیاد کنند . مقدار پول تو جیبی نیزبایستی بر مبنای توان مالی خانواده و نیازهای سنی کودک تعیین شود .

 ·       لباس پوشیدن :

کودکان وقتی به مدرسه می روند ، نباید لباس های گران قیمت پوشیده باشند تا مدام نگران تمیز نگه داشتن آن باشند . کودک بایستی آزاد باشد تا بدود ، بپرد ، توپ بازی کند و این موارد بر تمیز ماندن لباسهای او ارجحیت دارد . بجای ایراد و موعظه در مورد پاکیزگی ، بهتر است چند دست لباس ارزان قیمت و بادوام برای فرزندانمان تهیه کنیم تا از این طریق سلامت روانی اش را نیز بیشتر تامین کنیم.

·       عجله نکنید :

وقتی به کودک فشار می آورید که عجله کند، او بیش از پیش وقت را هدر می دهد . ضمن اینکه ، عجله معمولا باعث می شود تا کودک وسایل شخصی خود را در منزل جا بگذارد . بهترین کار در اینگونه مواقع این است که اشیاء فراموش شده را بدون متهم کردن کودک به فراموشکاری و عدم مسئولیت به او بدهیم.

 

امتیازدهی
اطلاعیه ها «آرشیو اخبار»
اطلاعیه واگذاری خدمات عمومی شبکه بهداشت گچساران
نظرسنجی
خدمات مرکز بهداشت را چطور ارزیاب می کنید.

ضعیف
متوسط
خوب
عالی

مجتمع ادارات ،جنب اداره دارایی و فرمانداری ، مرکز بهداشت شهید علیزاده تلفن: 5825 - 3233 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان گچساران است . @2107
طراحی و توسعه در اداره ی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج